Dzień Dziecka

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastyczno – Technicznego „Król Maciuś Pierwszy oczami przedszkolaków- Kukiełka, pacynka.

III miejsce – Filip Kulesa
Wyróżnienie- Antoni Zloch

Gratulacje 🙂

Dzień Mamy i Taty

Lekcja przyrody – oddział przedszkolny dba o Ekopracownia pod Chmurką – Zielony Zakątek

KRĘCI MNIE MAJ.

XV OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA 

Dzień Ziemi

KONKURS FOTOGRAFICZNY „PIĘKNE SĄ NASZE BARWY OJCZYSTE”

V EDYCJA MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „DRZEWO W CZTERECH PORACH ROKU”

Międzyprzedszkolny konkurs „Kolorowe Nutki”

Powitanie Wiosny

Bal karnawałowy

Walentynki – czyli jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku! I to nie tylko dla zakochanych, bo walentynki to również idealna okazja, by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem! 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Konkurs Miejski Urodziny Marchewki organizator PM nr 9 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta

WIGILIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł w oddziale przedszkolnym już kilka dni przed świętami. Dzieci przystrajały choinki i wśród dźwięków kolęd przygotowywały świąteczne ozdoby i prace. Staraliśmy się dużo rozmawiać o świętach i związanych z nimi tradycjami, by także przedszkolaki odkryły, że Boże Narodzenie to wyjątkowy czas.

Zajęcia z udziałem Ośrodka Edukacyjnego ZPKWŚ

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

Mikołajki

Dzień Pluszowego Misia

Zajęcia z udziałem Ośrodka Edukacyjnego ZPKWŚ

Udział w V edycji Akademii Szancera Miedzyprzedszkolny Konkurs dla dzieci uzdolnionych plastycznie

Dzień Jeża

Przedszkolaki obchodzą Dzień Niepodległości

Czym pachnie jesień? Lot balonem – Miejski Konkurs w PM13

Cukierek albo psikus

Piątek – 27.10.23r. – dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, duchy, czarownice. Halloweenowa zabawa zaczęła się już od poranka. Dzieci probowały  przestraszyć panie  z przedszkola, które wykupywały się cukierkami – w myśl powiedzenia „Cukierek albo psikus”. Potem bawiły się przy muzyce. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy.

Święto Dyni

W dniu 26 października w integracyjnym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy wspólnie z rodzicami „Dzień Dyni”. Dzieci przedstawiły walory dyni w krótkim występie słowno – muzycznym, następnie wspólnie z rodzicami drążyli dynie nadając im straszną postać. Zorganizowaliśmy wystawę prac wykonanych przez dzieci i ich dzielnych rodziców. Było na co popatrzeć- wiele różnych stworów i postaci stworzonych na bazie dyni nie tylko zachwycały efektem końcowym, ale również i pomysłowością!

Dzieci Uczą Rodziców

Realizacja pierwszej lekcji w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” na temat bezpieczeństwa w drodze. Dzieci zdobyły i utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poznały zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, poznały najważniejsze numery alarmowe oraz znaki drogowe. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat bezpieczeństwa w czasie podróży samochodem czy pociągiem. Zadaniem dla dzieci i rodziców było wspólne wykonanie plakatu z numerami alarmowymi.

Dzień Jabłka

28 września przypada Światowy Dzień Jabłka, który obchodziliśmy w naszym Oddziale Przedszkolnym, mający na celu spopularyzowanie jedzenia tego najbardziej znanego owocu na świecie. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci  poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku i zatańczyły wspólny taniec. Jadły jabłka i piły sok z jabłek. Wszystkie dzieci w tym dniu były ubrane w kolorze czerwonym. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Na zakończenie odbyła się indywidualna sesja zdjęciowa w ramce jabłka. Takie „dni tematyczne” przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.

20 września Obchody Dnia Przedszkolaka.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy muzyce. Przedszkolaki  uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, różnych gier i zabaw ruchowych. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Wykonały też wspólną pracę plastyczną odbijając swoje dłonie kolorowymi farbami. Odbyła się również sesja zdjęciowa. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia każdy otrzymał dyplom super przedszkolaka i kolorowe naklejki. Był to wspaniały dzień radosnej zabawy  i uśmiechów wszystkich dzieci.

15 września Integracyjny Oddział Przedszkolny obchodził Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.
Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi.
Wspólnie z dziećmi bawiliśmy i tworzyliśmy, wszystko z udziałem kolorowych kropek.
BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. 

Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki wybrały się na Stadion Będziński gdzie uczestniczyły we wspólnym świętowaniu organizowanym przez Prezydenta Miasta Będzina. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy  i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Odbyła wspólna sesja zdjęciowa. Dzieci oglądały również wozy policyjne i strażackie, którymi byli zachwyceni. Starszaki śpiewali ulubione piosenki.  Następnie dzieci dostały prezenty i słodki upominek. Na koniec każde dziecko miało zrobiony na ręce śliczny tatuaż. Każdy przedszkolak miał uśmiech na twarzy. Było wesoło i kolorowo.