20 września Obchody Dnia Przedszkolaka.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy muzyce. Przedszkolaki  uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, różnych gier i zabaw ruchowych. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Wykonały też wspólną pracę plastyczną odbijając swoje dłonie kolorowymi farbami. Odbyła się również sesja zdjęciowa. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia każdy otrzymał dyplom super przedszkolaka i kolorowe naklejki. Był to wspaniały dzień radosnej zabawy  i uśmiechów wszystkich dzieci.

15 września Integracyjny Oddział Przedszkolny obchodził Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.
Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi.
Wspólnie z dziećmi bawiliśmy i tworzyliśmy, wszystko z udziałem kolorowych kropek.
BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. 

Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki wybrały się na Stadion Będziński gdzie uczestniczyły we wspólnym świętowaniu organizowanym przez Prezydenta Miasta Będzina. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy  i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Odbyła wspólna sesja zdjęciowa. Dzieci oglądały również wozy policyjne i strażackie, którymi byli zachwyceni. Starszaki śpiewali ulubione piosenki.  Następnie dzieci dostały prezenty i słodki upominek. Na koniec każde dziecko miało zrobiony na ręce śliczny tatuaż. Każdy przedszkolak miał uśmiech na twarzy. Było wesoło i kolorowo.