• Odkrywa przed dzieckiem – uczniem cudowny świat książek. Ale jest sprawą najwyższej wagi aby to rodzic/ opiekun dziecka był pierwszym przewodnikiem i lektorem po baśniach i bajkach oraz opowiadaniach, np. przyrodniczych.

Szkolna biblioteka jest czynna
w godzinach:

Poniedziałek: 8:00 – 14:00
Wtorek: 8:00 – 14:00
Środa: 8:00 – 15:00
Czwartek: 8:00 – 14:00
Piątek: 8:00 – 13:00

Lokal biblioteki znajduje się na parterze budynku w salach 18 i 19.

Nasz księgozbiór liczy obecnie ponad 3500 książek.

W wyborze pozycji pomaga bibliotekarz, a także przedstawiony przez niego opis rodzajów literatury pięknej, jak:

1) Baśnie

2) Bajki

3) Książki obyczajowe

4) Książki przygodowe i podróżnicze

5) Literatura historyczna

6) Literatura przyrodnicza i inne.

W myśl Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w ubiegłym roku za kwotę 15 000 zł zostały zakupione nowe serie książek dla dzieci młodszych, np. seria „Zaopiekuj się mną” albo „Czytam sobie” i dla starszych z zakresu książek przygodowych, obyczajowych i sportu.

W naszej szkolnej bibliotece znajdują się 4 stanowiska komputerowe służące szeroko pojętej edukacji, w tym rewalidacji. Uczniowie mogą tu tworzyć swoje prace w programach Word, Paint, Power Point, szukać informacji internetowych, potrzebnych na lekcje.