W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas IA i IB naszej szkoły uczestniczyli w XV edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w domu , w szkole, na drodze  oraz w Internecie.

Od września dzieci brały udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, które były realizowane na podstawie starannie opracowanych materiałów edukacyjnych. Uczniowie wypełniali karty pracy otrzymane od organizatorów oraz oglądali filmy edukacyjne.  Puchatek „uczył” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze, deskorolce, hulajnodze. Przypomniał również zasady bezpiecznego zachowania się w szkole i na wycieczce oraz wyjaśnił, jak udzielić pierwszej pomocy i jak wezwać pomoc będąc samemu w domu. Program poruszał także zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Po zakończeniu zajęć uczniowie klas pierwszych przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który stanowił podsumowanie zajęć w ramach Akademii Bezpiecznego Puchatka. Test miał multimedialną formułę, a po jego zakończeniu pojawiał się wynik. Jesteśmy dumni, że wszyscy uczniowie klas pierwszych ukończyli test.

Udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” znacząco zwiększył świadomość naszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz bezpiecznego zachowania w każdej sytuacji!