13 czerwca br. uczniowie klas I-II udali się na wycieczkę do Warowni Pszczyńskich Rycerzy. Podczas wyjazdu wysłuchali opowieści o realiach życia mieszkańców sprzed wieku. Poznali historię dawnej garderoby oraz średniowiecznego oręża rycerskiego. Usłyszeli historię powstania chleba i mieli okazję samodzielnie przyrządzić wypieki z ciasta drożdżowego według własnego pomysłu. Następnie posilili się w czasie średniowiecznej „uczty”. Degustacja własnoręcznie wykonanych chlebków dodała wszystkim energii i siły na zabawę na rycerskim placu zabaw. Wycieczka do Warowni Pszczyńskich Rycerzy była wyjątkowo udana. Dzieci miały okazję nie tylko bawić się, ale także nauczyć się nowych rzeczy i przeżyć niezapomniane przygody. Wszyscy uczestnicy wrócili z uśmiechem na twarzy, a wspomnienia z tego dnia na długo pozostaną w ich pamięci.