12 marca, w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, odbyła się gala podsumowująca tegoroczną VII edycję Wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”. W tegorocznej edycji udział wzięło 385 uczniów z 61 miast i miasteczek województwa śląskiego. Galę uświetnił występ Martyny Zygadło, finalistki 11 edycji The Voice of Poland oraz koncert „Młodzi Niezłomnym” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Lublińcu.

Nasza szkoła otrzymała nagrodę specjalną za przysłanie aż 38 prac konkursowych. Dodatkowo dwie nasze uczennice zostały otrzymały wyróżnienie: Natalia Cadrzyńska z klasy VI A oraz Aleksandra Kozak z klasy VII A. Szkolnym koordynatorem działań konkursowych był nauczyciel historii – p. A. Palimąka.

Laureaci i finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe, nagrody multimedialne m.in. tablety, czytniki e-booków, słuchawki bezprzewodowe, opaski sportowe smartband. Z kolei opiekunowie zwycięskich prac otrzymali pamiątkowe pióra, teki edukacyjne, a także kolekcjonerskie monety NBP z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych.