W związku z sytuacją, jaka ma miejsce na Ukrainie Prezydent naszego miasta Łukasz Komoniewski podjął decyzję o rozpoczęciu zbiórki na rzecz ofiar wojny rosyjsko-ukraińskiej. Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się do akcji, przekazując dla mieszkańców Ukrainy, pięćdziesiąt paczek, w których znajdowała się  żywność, środki czystości, śpiwory, koce, pawerbanki, latarki, baterie, słodycze, żywność dla najmłodszych obywateli Ukrainy , środki medyczne w tym min.: bandaże, maści przeciwgrzybicze, plastry, koce termiczne, środki przeciwbólowe, środki przeciwgorączkowe, opaski uciskowe itp., a także środki higieniczne takie jak papier toaletowy, ręczniki papierowe. W paczkach znajdowały się tak ze naczynia jednorazowe, kubki, talerze, sztućce.
               Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 11 w Będzinie składa Państwu  serdeczne podziękowania za wszystkie przekazane dary, licząc jednocześnie na dalsze wsparcie obywateli ukraińskich walczących na froncie o swój kraj, oraz tych , którzy pozostających w kraju ludzi chorych, samotnych, bezbronnych, którzy nie mają dostępu do wody, prądu, żyjących
w schronach, w warunkach uwłaczających ludzkiej godności.