W dniu 21 czerwca w Szkole Podstawowej nr 11 w Będzinie został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy komiks pt. „O dwóch takich co szukali szczęścia” realizowany w ramach Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł”. Zadanie związane było z mitem o „Dedalu i Ikarze”, do którego uczniowie mięli przygotować w dowolnej formie i według własnego pomysłu komiks. Mogło to być przedstawienie historii mitycznych bohaterów, ze zmianą zakończenia, w którym Jkar nie zginie i nie spadnie do morza. Niektórzy zdecydowali się, aby przedstawić inny przebieg zaprezentowanych w oryginale zdarzeń i zaprezentować nową wersję historii z udziałem mitycznych postaci. Były także prace, w których uczestnicy biorący udział w konkursie, zaprezentowali losy mitycznych bohaterów, przeniesionych w czasy współczesne. Spośród 12 prac konkursowych jury wyłoniło zwycięzców, choć zadanie nie było łatwe, ponieważ poziom prac był naprawdę wysoki.

– I miejsce – Alan M. – klasa VII C;

– II miejsce – Kacper Ś. – klasa VII C;

– III miejsce – Wiktoria P. – klasa VII C.

Wyróżnienia:

– Filip S. – klasa VIII B;

– Patryk J.  – klasa VII C;

– Marcel B. – klasa VII C.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy potwierdzające udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY POMYSŁÓW oraz TALENTU LITERACKO – PLASTYCZNEGO.