16 czerwca 2021r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs ortograficzny, którego celem było promowanie poprawnej polszczyzny oraz szerzenie wśród społeczności szkolnej nawyku pracy nad poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną.

O tytuł „Jedenastkowego Mistrza Ortografii” walczyli reprezentanci klas III – VIII. Zadaniem uczniów było napisanie ze słuchu tekstu dyktanda, w którym pojawiły się różnego rodzaju trudności ortograficzne.

Po sprawdzeniu prac przez komisję, zgodnie z obowiązującym regulaminem konkursu, potyczki ortograficzne wygrali, ci którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością zastosowania ich w praktyce.

„Jedenastkowi Mistrzowie Ortografii”:
Kategoria klas III – V

  1. miejsce – Aleksandra Z. 4b
  2. miejsce – Kaja K. 3b
  3. miejsce – Natalia C. 5a

Kategoria klas VI – VIII

  1. miejsce – Oliwia W. 7c
  2. miejsce – Alan M. 7c
  3. miejsce – Kacper Z. 8a

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym i już dziś życzymy połamania piór!