20 maja Światowy Dzień Pszczoły

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Pszczoły w SP nr 11  trwały cały tydzień. To już trzeci  raz kiedy organizujemy szereg atrakcji, które dostarczają uczniom niezapomnianych wrażeń, wzbogacają ich wiedzę na temat tych niezwykle ważnych owadów.

Konkursy

Dla najmłodszych uczniów przygotowaliśmy konkurs plastyczny „Wesoła Pszczoła”, w którym mogli wyrazić swoją kreatywność, przedstawiając w swoich pracach życie pszczół. Kolorowe i pełne wyobraźni rysunki ozdobiły korytarze naszej szkoły, a najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami.

Nie zapomnieliśmy o nieco starszych uczniach z klas IV-VII. W ramach promowania ekologicznych postaw, zorganizowaliśmy konkurs na wykonanie „Domku dla owadów”. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością, tworząc schronienia dla owadów z materiałów recyklingowych oraz naturalnych. Najciekawsze projekty zostały wyróżnione i będą służyły jako edukacyjne eksponaty w szkolnym ogrodzie.

Warsztaty

Dzieci z klas I-III miały okazję uczestniczyć w warsztatach poświęconych życiu pszczół. Podczas zajęć dowiedziały się, jak wygląda codzienna praca pszczół, jakie mają znaczenie dla środowiska oraz jak można je chronić. Warsztaty były prowadzone w formie interaktywnych prezentacji, które zaangażowały uczniów i zachęciły do zadawania pytań.

Kreatywne wykorzystanie starych rzeczy jako doniczek na kwiaty

W dzisiejszych czasach, kiedy ekologia i ochrona środowiska stają się coraz ważniejsze, warto pomyśleć o recyklingu i ponownym wykorzystaniu przedmiotów, które mogłyby trafić na śmietnik. Jednym z pomysłów jest przekształcenie starych, nieużywanych rzeczy w oryginalne i ekologiczne doniczki na kwiaty. Można do tego wykorzystać między innymi starą zużytą piłkę, puszkę czy filiżankę. Daje to również możliwość wykazania się kreatywnością i stworzenia unikalnych dekoracji do domu lub ogrodu i cieszyć się ich nowym wyglądem w codziennym otoczeniu.Początek formularz

Światowy Dzień Pszczoły w naszej szkole był nie tylko wspaniałą okazją do zabawy, ale przede wszystkim do edukacji ekologicznej. Dzięki różnorodnym aktywnościom, uczniowie mogli lepiej zrozumieć znaczenie pszczół w naszym ekosystemie i nauczyć się, jak dbać o te pożyteczne owady. Podsumowanie Tygodnia Pszczoły w naszej szkole uświetnił występ taneczno-wokalny uczniów z klasy Ib oraz Marysia z IVb.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia!