Dnia 22 maja odbył się XVI Pieszy Rajd na Górę św. Doroty, organizowany przesz Szkoły Podstawowe nr 6 i nr 11 w Będzinie.

            Rajd rozpoczął się na dziedzińcu zamku będzińskiego, skąd dziewięć szkolnych drużyn wyruszyło na punkty zadaniowe, znajdujące się: na wzgórzu zamkowym, przy Pałacu Mieroszewskich oraz na dalszej trasie przebiegającej przez las grodziecki aż do wzgórza św. Doroty. Każda reprezentacja szkoły składała się z trójki uczniów oraz opiekuna.

            Uczestnicy musieli wykazać się podstawową wiedzą historyczną dotyczącą miasta Będzina, kościoła pw. św. Doroty, sprawnością sportową oraz spostrzegawczością. Na miejscu ostatniego zadania czekał na wszystkich gorący posiłek i ciepła herbatka.

            Finał Rajdu miał miejsce przy kościele na wzgórzu „Dorotka”, gdzie pani Anna Drzewiecka, pełnomocnik Prezydenta Miasta Będzina, wraz z Naczelnikiem Edukacji Romanem Goczołem wręczyli drużynom dyplomy i nagrody za zdobyte miejsca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy zwycięskim drużynom.

Uzyskane miejsca:

I miejsce – SP nr 11

II miejsce – SP nr 6

III miejsce – SP nr 3

IV miejsce – SP nr 8

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z Rajdu oraz zdjęć zamieszczonych poniżej.