„Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji”.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych.

Wróżby przygotowane przez wychowawcę, pobudzały wyobraźnię, uczyły kreatywności, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Chłopcy mogli poznać imię przyszłej wybranki, a dziewczynki – imię przyszłego wybranka. Były też wróżby związane z wyborem przyszłego zawodu oraz najbliższej przyszłości.

Podczas zabawy śmiechu było co niemiara .😊 Bawiliśmy się świetnie. 😊 Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa andrzejkowa będzie równie udana!