W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole jest realizowana innowacja pedagogiczna  pod tytułem Baśnie i podróże w Wirtualnej Klasie Angielskiego”, przygotowana przez nauczycielkę języka angielskiego, Agnieszkę Cadrzyńską.

Wirtualna Klasa Angielskiego to innowacja edukacyjna, która wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości (VR), tworzenia własnych projektów za pomocą drukarki 3D oraz długopisów 3D do wspomagania i uatrakcyjnienia nauki języka angielskiego. Dzięki tym narzędziom uczniowie mają możliwość praktykowania języka w realistycznych i immersyjnych środowiskach, co przyspiesza ich postęp rozwoju językowego, a dostęp do atrakcyjnych rozwiązań z zakresu IT, ponadto wykorzystujący nowoczesną aplikację do nauki języka, jaką jest Duolingo  zwiększa motywację do nauki.

Podczas pierwszych zajęć uczniowie poznali bajkę pod tytułem „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Po lekturze przenieśliśmy się w wirtualny świat, gdzie za pomocą gogli VR mogliśmy zwiedzić domek trzech niedźwiadków.