16 października klasy IV i V pojechały na wycieczkę do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od wspólnego ogniska, pieczenia kiełbasek oraz gier i zabaw integracyjnych. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy. Każda z grup uczestniczyła w warsztatach malowania na szkle, w trakcie których pani prowadząca wyjaśniła w jaki sposób należy robić to poprawnie i dlaczego taki rodzaj malowideł był kiedyś bardzo popularny. Po warsztatach zwiedzaliśmy teren skansenu wraz z przewodnikiem, a ta nim widzieliśmy wnętrza chat chłopskich, budynek straży, drewniany kościół, stary młyn, warsztat szewca czy dworek myśliwski. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek. Wycieczka była świetną okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale również zobaczenia świata, którego już pośród nas nie ma.