13 kwietnia uczniowie klasy IV b wraz z wychowawcą wzięli udział w zajęciach warsztatowych w ramach projektu „Muzeum w pudełku”, który zorganizowało Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Po części integracyjnej uczniowie poznali zasady judaizmu oraz krótką historię Żydów, nauczyli się podstawowego zwrotu w języku hebrajskim, służącym do przedstawienia się. Następnie prowadząca wyciągnęła zawartość pudełka, w którym były zdjęcia i artefakty związane z religią żydowską, które było pomocne do dalszej części zajęć. Po wyjaśnieniu do czego każdy z nich służy, uczestnicy rozpoczęli grę narracyjną „Miasteczko Malki”. W jej trakcie uczniowie sprawdzali wiedzę z kultury i tradycjei żydowskiej, zajrzeli do żydowskiego domu i synagogi, wyjaśnili, czym jest szabat, przyjrzeli się, jak wyglądało życie codzienne w dawnych, wielokulturowych miasteczkach w Polsce, czego przykładem jest Będzin. Na zakończenie uczniowie w grupach rysowali plan miasteczka.

Pudełko wraz z przedmiotami zostało na wyposażeniu szkoły, posłuży innym nauczycielom na wybranych lekcjach przedmiotowych.