Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych co roku obchodzimy 1 marca. Tego dnia wspominamy wydarzenia z 1951 r., gdy w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.

W naszej szkole Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony był na lekcjach historii oraz informatyki. W ramach tych zajęć uczniowie obejrzeli film „Zapora”, poznali historię podziemia antykomunistycznego, za pomocą penów 3D wykonywali symbole Polski Walczącej, wzięli udział w quizie kahoot o żołnierzach wyklętych, starsze klasy wykonywały również plakaty poświęcone wybranym postaciom.