23 listopada uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Żarek. Jej celem  był udział w warsztatach. Dzieci pierwsze kroki skierowały do „fabryki zabawy” , gdzie zapoznały się z instrukcją powstawania eko ozdób z siana.  Następnie same przystąpiły do zrobienia prześlicznej sowy.  Była również okazja,  aby zakupić pamiątki, które powstają w tej właśnie pracowni. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki zabrał ze sobą własnoręcznie wykonaną zabawkę.

Kolejnym elementem wycieczki były  warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie poznali sekretną recepturę pizzy. „Mali włoscy kucharze” pod czujnym okiem wykwalifikowanych specjalistów wykonywali samodzielnie tenże przysmak. Na koniec przeprowadzili konsumpcję swoich wypieków. Pełni wrażeń i pełnymi brzuszkami powrócili do szkoły.