Społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie włączyła się w obchody  Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który przypada 1 października oraz Europejskiego Dnia Seniora – 20 października. Z inicjatywy Grona Pedagogicznego, w szkole pod hasłem „ Herbatka dla seniora” zorganizowano akcję zbiórki herbat. Jak zwykle uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, chętnie włączyli się do zbiórki. Herbaty, zostały przekazane 14 października 2022 emerytowanym nauczycielom naszej placówki, oraz 20 października 2022 uczestnikom zajęć organizowanym w Centrum Usług Senioralnych w Będzinie. Do herbatek dołączone były także wykonane przez uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu, „Magnesy bezpieczeństwa”, czyli magnesy z alarmowymi numerami telefonów. Mamy nadzieję, że herbatka umili naszym kochanym seniorom długie jesienne wieczory, a magnesy przydadzą się w trudnych sytuacjach. W dniu swojego święta będzińscy seniorzy, obejrzeli występy naszych uczniów. Uczniowi śpiewali piosenki oraz deklamowali wiersze. Czas upłynął w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy naszych seniorów.