Przy naszej szkole, z inicjatywy pedagog szkolnego oraz nauczyciela historii, powstało szkolne „Pole Nadziei”.  12 października, przy głównym wejściu do szkoły, pomysłodawcy wraz z uczniami klas VIII, zasadzili cebulki krokusów oraz żonkili. Oba kwiaty związane są z akcjami i projektami, w których nasza szkoła bierze aktywny udział od wielu lat.

Żonkile są symbolem nadziei, dlatego każdego roku, w kwietniu, są one rozdawane z czasie happeningu żonkilowego w ramach ogólnopolskiej akcji  „Hospicjum to też życie”, której hasłem przewodnim jest „Dla ciebie żonkil, dla chorego nadzieja”.

Żonkile to również symbole zbiorowej pamięci, dlatego każdego roku, 19 kwietnia, dla upamiętnienia wybuchu powstania w getcie warszawskim, przeprowadzana jest „Akcja Żonkil”, której celem jest nie tylko upamiętnienie wydarzeń z 1943 r., ale również uświadomienie jak ważna jest solidarność i wspólnota. Uczestnicy akcji każdego roku wykonują papierowe żonkile.

Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. W ramach projektu uczniowie sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedzają lekcje i zajęcia pozalekcyjne podczas których uczestnicy dowiadują się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście.