PRZYGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „PrzyGotujmy lepszy świat”, który jest realizowany w klasie III b od połowy października do końca marca 2022r.

Podstawowym celem programu, jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają ogromne znaczenie dla nas samych i nie tylko. Uczestnicy programu zdobywają wiedzą i praktyczne umiejętności pozwalające wybierać w diecie to, co zdrowe i najlepsze nie tylko dla nas, ale i dla naszej planety.

Dzieci poznają ciekawe przepisy i samodzielnie lub z pomocą dorosłych przygotowują posiłki oparte na składnikach roślinnych. Codziennie na stronie akcji www.przygotujmylepszyswiat.pl pojawia się nowy składnik roślinny, z którym należy wykonać potrawę, przesłać zdjęcie posiłku i uzupełnić ankietę.

Podzielenie się zdjęciem każdego posiłku to możliwość zdobycia cennych punktów w grze o nagrody indywidualne i dla klasy.