W dniu 14 czerwca 2021 odbyło się w naszej szkole „Święto Matematyki”. Brali w nim udział uczniowie klas 4-8. W zależności od wieku nauczyciele przygotowali dla swoich podopiecznych zadania o różnym stopniu trudności. Czwartoklasiści brali udział w konkursie „Mistrz w tabliczce mnożenia”. Przy pomocy telefonów rozwiązywali zadania utworzone w aplikacji Kahoot. Zawody składały się z 30 pytań, w których nie liczyła się jedynie poprawna odpowiedź, ale również czas w którym została udzielona. Najlepsi otrzymali dyplomy wraz z nagrodami. W klasie 4a: 

I miejsce:  Wiktor T.

II miejsce:  Julia B.

III miejsce:  Jakub M.

Natomiast w klasie 4b najwięcej punktów zdobyli: 

I miejsce: Oliwia P. 

II miejsce: Grzegorz M. 

III miejsce Aleksandra Z. 

W klasach szóstych uczniowie tworzyli bryły za pomocą techniki origami oraz rozwiązywali krzyżówki matematyczne i zagadki logiczne. Siódmoklasiści oraz ósmoklasiści rozwiązywali łamigłówki matematyczne, wśród których największą popularność zyskało sudoku 

Ponadto dla uczniów został zorganizowany konkurs fotograficzny „Matematyka wśród Nas”. Uczniowie przesłali różne zdjęcia, z którymi kojarzyła im się matematyka. Wyróżnione zostały prace następujących uczniów: 

I miejsce:  Oliwia S z klasy IV a

II miejsce:  Sandra M. z klasy IV a

III miejsce: Mateusz M. z klasy VI a 

 

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursach, nagrodzonym uczniom raz jeszcze gratulujemy!