W tym roku w naszej szkole Dzień Dziecka obchodziliśmy pod hasłem języka polskiego.
Dla wszystkich klas zostały przygotowane zadania, które umiliły im ich święto.

Najmłodsi uczniowie wykonywali rysunki do przeczytanych przez nauczycieli tekstów. Prace wykonywane były zarówno tradycyjnie – na kartkach, jak i na chodniku.
Klasy 4-6 wymyślały rymowanki – hasła zachęcające do czytania książek, które zdobiły teren wokół boiska szkolnego. Natomiast nasi najstarsi koledzy zostali podzieleni na drużyny i zmagali się na świeżym powietrzu z zadaniami z zakresu ortografii, poprawności językowej, związków frazeologicznych oraz lektur szkolnych.

Dzień Języka Ojczystego obchodzony był w naszej szkole po raz pierwszy, ale entuzjazm uczniów i ich zaangażowanie w wykonywanie zadań utwierdziły nas, że to święto na stałe zapisze się w kalendarium szkoły.

 

Calineczka klasa 1a

Szewczyk Dratewka klasa 2a

Miś klasa 2b

Zadania dla drużyn klasy 7

Klasy 4-6 Hasło zachęcające do czytania książek – Klasa 4b i 6b