1 czerwca uczniowie klasy 1a zmienili się w piratów poszukujących zaginionego skarbu Kapitana Białobrodego. Zadaniem dzieci było odnaleźć ukryte  w tajemniczych miejscach na szkolnym placu zabaw listy zostawione przez Kapitana. Wskazówki zawierały zadania, które uczniowie musieli wykonać, aby uzyskać fragmenty mapy.  Mapa miała doprowadzić ich do zaginionego skarbu…. Uczniowie 1a chętnie przystąpili do zabawy. Cała klasa wspólnie wykonywała zadania pozostawione przez Kapitana. Piraci zostali wyposażeni w pirackie znaki specjalne oraz imiona, razem odważnie pokonywali kolejne zadania. Nagroda, czyli zaginiony piracki skarb pełen słodkich niespodzianek, szybko wylądowała w ich rękach. Zmęczeni i zadowoleni ze wspólnie wykonanego zadania piraci klasy 1a wrócili do szkolnej sali, gdzie czekały na nich prezenty przygotowane przez rodziców. Cieszymy się, że tegoroczny Dzień Dziecka był naszą wspólną, klasową, piracką przygodą!