8 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci o Holokauście – Jom HaSzoa. Z tej okazji Żydowskie Muzeum Galicja przygotowało projekt „Niezapomniani”, w którym wzięli udział uczniowie klasy VII z naszej szkoły. Projekt był formą oddania hołdu Żydom pochodzącym z Polskich miast i wsi, spośród których 90% zostało zamordowanych w czasie Holokaustu. Udział w projekcie polegał na nagraniu krótkiego filmu, w którym uwieczniono lokalną społeczność żydowską – rzeczą łączącą wszystkie nagrania jest wypowiadane zdanie „Pamięci żydowskich mieszkańców … (np. Będzina)”. Udział w projekcie był okazją do odwiedzenia miejsc poświęconych lokalnej społeczności żydowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał z wykorzystaniem filmików stworzonych przez osoby biorące udział w projekcie.