Zbiórka rusza 1 grudnia!

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą inne niż dotychczas. Wielu seniorów – z powodu pandemii – nie będzie mogło liczyć na pomoc bliskich w przygotowaniach do tych szczególnych w roku dni. – Wraz z będzińskimi szkołami podstawowymi i przedszkolami przygotujemy dla seniorów z naszego miasta świąteczne paczki, które zostaną dostarczone osobom samotnym, starszym, potrzebującym pomocy z powodu obowiązujących ograniczeń. Apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie akcji placówek oświatowych. Wrażliwość na potrzeby starszych samotnych osób jest miarą naszego człowieczeństwa. Tak naprawdę najważniejsze jest to, że możemy dzielić się radością świąt z innymi. To jest prawdziwa magia Bożego Narodzenia – mówi prezydent Łukasz Komoniewski. W paczce może znaleźć się sucha żywność o długim terminie przydatności do spożycia, taka jak: makaron, kasza, ryż, kawa, herbata, kakao, słodycze. Zachęcamy też do przekazywania barszczu wigilijnego i zupy grzybowej w bezpiecznych opakowaniach, ryb w puszcze, gotowych dań w słoikach, pasztetów, warzyw konserwowych. Mile widziane będą również drobne kosmetyki oraz środki, które przydadzą się podczas świątecznych porządków, a także świece i stroiki. Prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących z najbliższego otoczenia do dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli. Zbiórka potrwa od 1 do 15 grudnia 2020 roku w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Będzina.