Tydzień Języków Obcych

W dniach 26-29.10.2020 w naszej szkole odbywały się Dni Języków Obcych. W czasie zmagań językowych powstało opowiadanie w języku angielskim oraz polsko-angielska baśń ilustrowana.

Uczniowie mieli okazję podjąć się wyzwań językowych, np. nauczyć się danego słowa w kilku językach czy wziąć udział w zabawie „Łamańce Językowe”. Uczniowie tworzyli również ciekawe projekty, jeden z nich dotyczył przedstawienia graficznego wybranego przez siebie słowa i przetłumaczenia go na jak największą liczbę języków, inny natomiast dawnych przyzwyczajeń i tradycji w kategoriach: szkoła, moda, żywność i książki. Na zakończenie Dni Języków Obcych uczniowie wzięli udział w lekcji o tematyce związanej ze świętem Halloween oraz konkursie na najlepsze przebranie i makijaż. Zwycięzców w klasach 1-3 oraz 4-8 przedstawiamy na poniższych fotografiach: