Uczniowie z klasy 2b dnia 26.02.2024 r. obchodzili Dzień Dinozaura.  Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi w tym w sposób szczególny dzieci z naszej klasy. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów – poczytać o ich zwyczajach albo oglądnąć kolekcje miniaturowych dinozaurów. Dzieci w tym dniu przyniosły figurki dinozaurów, książki a nawet gry. Uczniowie poznali wiele ciekawostek o życiu dinozaurów, ich nazwach, wielkości, o tym, gdzie mieszkały i czym się żywiły. Dzieci podzieliły je na gady: latające, pływające i lądowe oraz te które były roślinożerne i mięsożerne. Następnie uczniowie zamienili się w paleontologów, odkrywając szkielet dinozaura ukryty w ziemi. Na koniec świętowania „Dnia Dinozaura” – nasi milusińscy zamienili się w dinozaury, korzystając z klasowej fotobudki.