3 grudnia obchodzony jest Dzień Integracji połączony z Międzynarodowym Dniem Osób z  Niepełnosprawnością. Tradycją naszej szkoły stały się już obchody Szkolnego Dnia Integracji, które odbyły się 5 grudnia. Święto integracji  to wyjątkowo ważny dzień dla uczniów naszej szkoły. Chcemy przypominać  i uświadamiać innym, że są między nami osoby niepełnosprawne, ale nie są to ludzie inni od nas, osób w pełni sprawnych. W tym dniu klasy I – III obejrzały film „Julka na kółkach, czyli sposób na wszystko”, następnie uczestniczyły w zajęciach  wykorzystując swoje zmysły: słuchu, węchu i dotyku. Klasy IV-VIII na godzinie wychowawczej mogły się zapoznać z filmami „Autyzm wprowadza zmysły w błąd – Zachowania” oraz poznać historię osób, które osiągnęły wielki sukces, sławę pomimo swojej niepełnosprawności. Wszystko jest możliwe trzeba tylko chcieć. Mamy nadzieję, że udało się nam udowodnić, iż niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji własnych marzeń i rozwijaniu swoich talentów.