W kalendarzu Świąt Nietypowych 22 listopada przypada Dzień Kredki. Święto to wiąże się przede wszystkim z dziećmi, ponieważ dzięki kredkom mogą wyrazić swoje marzenia, wspomnienia, uczucia.     Historia kredek, które są używane na co dzień jest długa. Pierwsze kredki pojawiły się już w starożytności. Współczesne kredki występują w wielu kolorach oraz rodzajach: ołówkowe, akwarelowe, pastelowe lub świecowe. Znane zapewne wszystkim kredki Bambino produkowane są w Polsce od 1889 roku.

      Z pewnością można je odnaleźć w każdym domu. Służą nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Przy ich użyciu można się zrelaksować oraz świetnie bawić.

        Uczniowie klasy Ib również obchodzili dzień tego wspaniałego wynalazku oczywiście kolorując, rysując. Zaśpiewali piosenkę „Kolorowe kredki” i na koniec wykonali zakładkę do książki w kształcie kredki.