W czwartek, 25 maja 2023 roku uczniowie klas trzecich wybrali się na „zieloną szkołę” nad Morze Bałtyckie do miejscowości Wicie. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, doskonalenia umiejętności życia w grupie, kształcenia postaw proekologicznych oraz poznawanie krajobrazu nadmorskiego.

Uczniowie mieli możliwość brać udział w zajęciach z animatorami, oglądać przepiękny „Teatr gwiazd” oraz dowiedzieć się, jak właściwie żyją zwierzęta leśne w swoim środowisku. Mieliśmy ogromny zaszczyt poznać znaną postać z telewizji, Marcina Kostrzyńskiego, który podzielił się z nami swoimi doświadczeniami. Dzieci chętnie skorzystały z możliwości uwiecznienia tego spotkania w postaci zdjęć pamiątkowych oraz zadania pytań o wyprawy Człowieka Lasu.

Nie zabrakło również czasu na zabawę i sport! Tym bardziej, że infrastruktura ośrodka, gdzie przyszło nam zamieszkać przyprawiała o mały zawrót głowy: orlik, boisko do siatkówki plażowej, boisko do piłki nożnej, plac zabaw oraz sala tenisa stołowego.

Przez wszystkie dni pobytu nad naszym pięknym morzem mieliśmy możliwość podziwiać wiele zachwycających zachodów słońca, korzystać z pięknej pogody, która nam dopisywała każdego dnia oraz spędzać czas na wspólnej integracji.

Wycieczki, które zostały przewidziane w programie wyjazdu, pozwoliły nam poznać bliżej tajemnice historii, kultury i tradycji tego regionu. Płynęliśmy tramwajem wodnym, statkiem zwiedzaliśmy lokalne zabytki oraz gościliśmy w znanej lodziarni. Odwiedziliśmy nawet zwierzęta w miejscowymi Mini zoo.
Bogactwo wszelkich pozytywnych wrażeń na „Zielonej Szkole” pozostanie na długo w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie.