Postać Hansa Christiana Andersena znają zarówno dzieci jaki dorośli,  a jego baśnie znane są na całym świecie.

2 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Baśni „U Pana Andersena”, który w ten sposób najmłodszym  o najpiękniejszych książkach dla dzieci. Uczniowie klas I-III obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą życia oraz twórczości baśniopisarza. Dzieciństwo Andersena było smutne i nieciekawe, może dlatego tematyka baśni często dotyczny nieszczęśliwych wydarzeń. Do klasyki literatury dziecięcej zaliczyć możemy takie utwory jak: „Brzydkie Kaczątko”, „Calineczka”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu”, „Nowe szaty cesarza”, ,,Słowik” i  wiele innych. W dalszej części spotkania reprezentanci klas wzięli udział w konkursie,  w którym mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania do wysłuchanego opowiadania oraz musieli wskazać, która z baśni była wymieniona w piosence. Kolejną atrakcją był quiz muzyczny „Jaka to melodia”,  w którym wszyscy uczestnicy spotkania mogli wykazać się znajomością piosenek pochodzących z bajek. Dzień Baśni zakończył taniec do znanego utworu lubianej przez dzieci pszczółki Mai.

I choć Andersen pisał baśnie ponad 200 lat temu, mądrość w nich ukryta jest i będzie zawsze aktualna!

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok.