6 marca uczniowie klas IV, w ramach lekcji historii, wzięli udział w warsztatach online zorganizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie pt.: „Każdy ma głos! Jak Korczak stworzył z dziećmi gazetę”. Zajęcia przeprowadzone zostały za pomocą platformy Zoom.

A gdyby tak gazetę dla dzieci tworzyły dzieci? „Mały Przegląd” wydawany w międzywojennej Warszawie z inicjatywy Janusza Korczaka był właśnie takim pismem: wszystkie teksty, które się w nim ukazywały, były tworzone przez dzieci i młodzież.

W trakcie zajęć uczniowie przyjrzeli się bliżej historii, która stoi za tym niezwykłym pismem! Podczas warsztatu uczestnicy badali w grupach mapę przedwojennej Warszawy i wspólnie rozwiązywali związane z nią zagadki. Dzięki nim poznali najważniejsze fakty z życia Janusza Korczaka. Posłuchali również listów wysyłanych sto lat temu przez dzieci do gazety, a na koniec sami wcielili się w rolę dziennikarzy.