1 i 2 grudnia 2022r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się finał VI edycji konkursu literackiego „Twórca i jego dzieło”.
W tym roku uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych (klasy IV-VI i VII-VIII) zmagali się z zadaniami dotyczącymi lektur Astrid Lindgren i Antoine’a Saint-Exupery’ego.

Klasy młodsze musiały wykazać się znajomością lektury „Pippi Pończoszanka” oraz wiedzą na temat jej autorki. Podczas finału 1 grudnia 2022 uczestnicy prezentowali wcześniej napisaną kartkę z pamiętnika oraz dyscypliny olimpijskie w stylu niesfornej bohaterki.

Zadania konkursowe dla klas starszych dotyczyły lektury „Małego Księcia”. Jury 2 grudnia oprócz testu wiedzy na temat autora i treści książki oceniało wcześniej wykonaną grę planszową oraz list bohatera do Róży.  

Podczas tegorocznej edycji konkursu naszymi reprezentantami były uczennice klasy V b (Patrycja Kucharczyk, Dominika Puc, Iga Simon) oraz uczniowie klasy VIII b (Karol Knapik, Amelia Pietrzyk, Paweł Śnietka), którzy na swój wielki sukces pracowali pod kierunkiem p. Agaty Koneweckiej-Bednarz.  

Gratulujemy dwóch pierwszych miejsc i życzymy kolejnych wygranych!