Dnia 04.11.22 r. klasy 6a, 6b oraz 7a odwiedziły zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Naszą podróż rozpoczęliśmy krótką prezentacją multimedialną oraz wizytą w muzeum multimedialnym, gdzie uczniowie zobaczyć mogli nie tylko zabytkowe narzędzia pracy górników, lecz również ich stroje i wykopaliska. Niebawem znaleźliśmy się już 40 metrów pod ziemią, rozpoczynając swoją podróż od miejsca noszącego nietypową nazwę Szybu Żmija. Poruszając się wąskimi korytarzami, uczniowie podążali za przewodnikiem w klimatycznej atmosferze XVII wieku. Ciekawym opowieściom w podziemiach towarzyszyła nastrojowa muzyka i oświetlenie. Kwintesencją podsumowującą naszą wyprawę był przepływ łodziami. Uczniowie mieli również możliwość zakupić pamiątki w sklepiku z kryształami.