28 września 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Będzinie.

Podczas uroczystości uczniowie pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim piórem przez Dyrektora Szkoły. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

Na koniec uczniowie klas pierwszych otrzymali z rąk Pani Anny Drzewieckiej – Wiceprezydent Miasta Będzina oraz Pani Agnieszki Bąk – Zastępcy Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie pamiątkowe  rogi obfitości ufundowane przez Pana Łukasza Komoniewskiego – Prezydenta Miasta Będzina.