W sobotę, w Będzinie w patio dworca PKP odbył się finał akcji „Narodowego Czytania 2022”. W tym roku wybraną lekturą były „Ballady i romanse” autorstwa Adama Mickiewicza w dwusetną rocznicę ich pierwszego wydania. Patronat nad wydarzeniem sprawował sam prezydent miasta pan Łukasz Komoniewski. Podczas wydarzenia nie zabrakło najznamienitszych gości, którzy w trakcie dwugodzinnego spotkania prezentowali zebranym liczne dzieła wieszcza rozpoczynając od manifestu światopoglądowego minionej epoki „Romantyczność” kończąc zabawną balladą „Pani Twardowska”.

Wśród występujących, obok pracowników Urzędu Miejskiego w Będzinie, pracowników i dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Będzinie, sportowców, policjantów i słuchaczy Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie zabrakło również przedstawicielki naszej szkoły- pani Agaty Koneweckiej-Bednarz, której występ zamykał wspólne, tegoroczne czytanie.

Naszą szkołę reprezentowała wyżej wspomniana pani Agata Konewecka-Bednarz, pani Dyrektor Jadwiga Janusz-Sender i pani Anna Matecka, a także liczne grono uczennic z klasy 6b.