W naszej szkole nauczyciel fizyki i chemii postanowił zorganizować w tym dniu konkurs ekologiczny pod hasłem: „bądź eko”, upamiętniający to wydarzenie.

Uczniowie klas 5 – 8 w trójosobowych drużynach rywalizowali między sobą m.in. rozwiązując rebusy czy też odgadując czynności ekologiczne przedstawione w formie kalamburów. Największe wyzwanie czekało ich na sam koniec rozgrywek: przeprowadzenie doświadczenia chemicznego dotyczącego filtracji wody. Z kolei najwięcej emocji wzbudziło segregowanie odpadów na czas – tu entuzjazm i podekscytowanie przerodziły się w zaciętą walkę o wygraną!

Konkurs był także okazją do rozszerzenia wiadomości z dziedziny ekologii m.in. o pojęcie śladu wodnego. Przede wszystkim jednak uczniowie miło spędzili czas i mieli okazję do wielu uśmiechów podczas rozgrywanych konkurencji.

W kategorii klas 5 – 6 pierwsze miejsce zajęła klasa 5B, natomiast wśród oddziałów 7 – 8 najlepsi okazali się uczniowie z klasy 7B.

Gratulacje należą się nie tylko wygranym, ale  i wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i ducha walki!