22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie celebruje Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

Dlatego też, dnia 21.04.2022 r. uczniowie klas 0-4 pod hasłem „Niech każdy dzień, będzie dniem dla Ziemi” aktywnie uczestniczyli w konkurencjach ekologicznych, takich jak: segregowanie śmieci, rozwiązywanie rebusów oraz układanie haseł proekologicznych. Uczestnicy konkurencji otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki za aktywny udział oraz kreatywność podczas tworzenia haseł. Nie był to jednak koniec. Wszyscy uczniowie szkoły w klasach wraz z nauczycielami prowadzącymi oglądali film edukacyjny na temat powstania naszej „Błękitnej Planety”, utrwalili zasady segregacji poprzez odtworzenie projekcji filmowej „Segregacja, i co dalej?” oraz na podstawie prezentacji poszerzyli wiedzę na tematprzeobrażeń Ziemi na skutek działalności człowieka oraz globalnego ocieplenia.

W kolejnym dniu odbyła się również akcja „SPRZĄTAMY DLA POLSKI”, podczas której uczniowie klas 5-8 pod nadzorem nauczycieli sprzątali teren w pobliżu szkoły oraz okoliczny Park.