Od września br. zostały przeprowadzone zajęcia dla klas I-III, poświęcone profilaktyce wad postawy. Odbyły się one w ramach akcji informacyjnej „Lekki tornister”. Prowadziła je pracującą w naszej szkole fizjoterapeuta, p. E. Wójcik.

Noszenie ciężkiego i źle dopasowanego tornistra przez uczniów skutkuje utrzymywaniem nieprawidłowej postawy ciała, co może przyczynić się do bólów kręgosłupa, a w efekcie doprowadzić do poważnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych. Dlatego dzieci dowiedziały się na zajęciach jak „ciężki” powinien być plecak/tornister oraz jak go prawidłowo dopasować, by nie obciążał niepotrzebnie kręgosłupa. Ważną sprawą jest noszenie tornistra na obu ramionach. Druga część zajęć poświęcona była zachowaniu prawidłowej postawy w czasie lekcji. Uczestnicy zobaczyli, co dzieje się z kręgosłupem, gdy leżą na ławkach bądź nieprawidłowo w nich siedzą oraz nauczyli się jak należy prawidłowo siedzieć w na lekcji (proste plecy, stopy oparte o podłogę, podparty kręgosłup).