W czwartek 30.09. uczniowie klasy 2a odwiedzili Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie. W oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie autorskie z poetką i autorką bajek dla dzieci, Bogusławą Tutajewicz. Pani Bogusława zaprezentowała dzieciom  swoje książki. Opowiadała o swoich pasjach, ulubionych autorach z dzieciństwa oraz swojej najnowszej książce. Nasi uczniowie  wykonali rysunki nawiązujące do wierszy autorki i otrzymali autograf do nabytej przez siebie książki.

Podczas wizyty w bibliotece dzieci zapoznały się także z księgozbiorem oddziału dla dzieci i młodzieży. Pani dyrektor biblioteki oprowadziła drugoklasistów po całej bibliotece. Zobaczyli: wypożyczalnię dla osób dorosłych, czytelnię prasy, Galerię klubu „Pod Sową” oraz salę widowiskową.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że biblioteka to baaardzo ciekawe miejsce, do którego z pewnością wrócą.