Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w klasie 2b. W środę 3 lutego br. w naszej klasie odbył się wielki bal karnawałowy.

Dzieci przebrane były za bohaterów różnych znanych bajek i filmów: Harrego Potter, żabkę, wróżkę, więźnia Azkabanu, żołnierza, Indianina a nawet astronautę… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Atrakcją tego dnia było również malowanie twarzy – dzieci z radością ustawiały się w kolejce, a na ich twarzach i rękach pojawiały się kolorowe malunki. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok.