Klasa 1A wzięła udział w programie edukacyjnym i konkursie „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. W trakcie zajęć razem z Fajniakami uczniowie poznawali magię natury, uczyli się wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przeprowadzenie zajęć dotyczących co najmniej jednego z czterech żywiołów: powietrze, woda, ziemia, ogień. Klasa 1A realizowała zadania związane z powietrzem. Uczniowie wykonywali ćwiczenia na podstawie ksiązki pt. „Ekozakątek” autorstwa M. Przewoźniak. Wszyscy byli zachwyceni eksperymentami, które przeprowadzone zostały w klasie w trakcie lekcji. Na zakończenie programu, część artystyczna konkursu obejmowała utrwalone w formie zdjęć prace plastyczne klasy dotyczące wybranego żywiołu.

Łącznie do konkursu przystąpiło 2144 placówek, przesłano 6999 prac.

Miło nam poinformować, iż klasa 1A znalazła się w gronie 400 nagrodzonych szkół w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”.