W dniu 20 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu ‘Żyję zdrowo na sportowo”. Konkurs był dla wszystkich szkół Powiatu Będzińskiego. Impreza została objęta honorowym patronem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca.

Główną ideą konkursu jest kształtowanie postaw związanych z prawidłowym żywieniem, uświadamianie uczniom znaczenia aktywności fizycznej i jej wpływ na zdrowie, również zdrowie psychiczne. Konkurs składał się z dwóch etapów.  Podczas pierwszego uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w zmaganiach sportowych, następnie drużynowo rozwiązywali test o zdrowym odżywianiu i prezentowali swoją kreatywność, zdolności artystyczne podczas wykonywania pracy plastycznej.  W II etapie trzeba było napisać pracę promującą aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie.

Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie – GRATULUJEMY!!!!!