Tegoroczne obchody „Dnia Pszczoły” postanowiliśmy „świętować„ dłużej.  „Tydzień Pszczoły” rozpoczęliśmy poniedziałkowym apelem informującym o ważnym znaczeniu pszczół w przyrodzie, który uświetnił występ grupy przedszkolaków z naszej szkoły piosenką pt: „Pracowite pszczółki”. Pani dyrektor zachęciła uczniów klas I-VI oraz najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej do aktywnego udziału w „Tygodniu Pszczoły”. Dzień zakończył się wesołymi zdjęciami z pszczelej fotobudki.

        We wtorek reprezentanci klas I-III zmierzyli  się  w szkolnym konkursie „Wesoła Pszczoła”.  Na uczestników czekały zadania o tematyce związanej z najpożyteczniejszymi owadami.   Najlepiej poradzili sobie:                                         

     I miejsce Zuzanna Koziorowska  klasa 3a

    II miejsce Alicja Jarosińska klasa   2b oraz Emilia Wlazło klasa 3b

   III miejsce Piotr  Dyjak  klasa Ia               

      W środę uczniowie klas III uczestniczyli w warsztatach „Życie pszczoły”    przeprowadzonych przez  pracowników „Parków Krajobrazowych” w Będzinie. Podczas zajęć dzieci poznały rozwój oraz życie pszczół.  Samodzielnie miały możliwość wykonania ula i jego mieszkańców.

      W czwartkowy poranek odbyło się sadzenie roślin w nietypowych „doniczkach”. Cieszymy się, że nadaliście drugie życie niepotrzebnym już przedmiotom. Pomysłowość uczniów przekroczyła wszelkie oczekiwania. Kwiaty zostały posadzone m.in. w czajniku, puszcze,  w oponach, w taczce, samochodziku, butach i wielu innych nietypowych rzeczach. Laureaci Najciekawszych, zdaniem jury,  prac otrzymali dyplomy oraz nagrody. Oto oni:

I miejsce – Radosław Bartosz z klasy Ia

II miejsce  – Natan Klamiński z klasy IV b

III miejsce otrzymali Szymon Puc z klasy Ib oraz Dominika Puc z klasy Vb

Nagrodzony został również uczeń klasy IIb Oliwier Kornecki za przyniesienie największej ilości kwiatów na szkolne patio.

     W piątek w sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie „Tygodnia pszczoły” oraz wręczenie nagród.

Serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłów. Wszystkich już dziś zapraszamy do świętowania „Dnia Pszczoły” za rok.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzeń.