W dniach 22 i 23 lutego uczniowie klas trzecich  uczestniczyli w warsztatach on-line „Jak pięknie się różnić?” organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Zajęcia przeprowadzone były przez edukatorkę z muzeum, która ciekawie opowiadała o różnorodności, tolerancji.  Przedstawiła dzieciom bajkę animowaną o motylku Dominiku, zachęciła do dyskusji na temat własnych odczuć oraz  różnic między ludźmi. W czasie warsztatów były chwile skupienia oraz  momenty wytężonej aktywności ruchowej. Uczniowie mieli okazję wykazać się również zdolnościami artystycznymi. Na zajęciach wykorzystane zostały ciekawe prace wykonane metodą kolaż, które są elementami wystawy Muzeum Polin.

Dzieci były zachwycene takim sposobem przeprowadzenia zajęć, ponieważ różniły się od tych codziennych.

Nawet małe dzieci wiedzą, że ludzie się różnią między sobą i dlatego każdy jest wyjątkowy.