28 października br. uczniowie klas siódmych i ósmych wybrali się do Teatru Nowego w Zabrzu na przedstawienie „DZIADY cz. II”. Dla oglądających był to przede wszystkim niezwykły obrzęd, tajemniczy rytuał, w którym żywi nawiązują kontakt z umarłymi. Uczniowie mięli niepowtarzalną okazję obejrzenia, jak świat realny przenika się i zespala z nadzmysłowym, tworząc widowisko bogate w emocje i znaczenia. Był to spektakl szalenie sugestywny, aktorsko bardzo wyrazisty i na wysokim poziomie, o wielkiej urodzie muzycznej i plastycznej – uhonorowany Złotą Maską za scenografię.

Uczniowie oraz nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem tego niezwykłego widowiska, które wprowadziło wszystkich w klimat nadchodzącego Święta Zmarłych, a przede wszystkim Dnia Zadusznych.