29 października do klasy IIb przybyły przeróżne stwory czarownice, wiedźmy, duchy i inne upiory. Dzieci w pięknie udekorowanej sali mogły zapoznać się z tradycją obchodzenia święta Halloween w krajach anglosaskich. Święto związane jest  ze zwyczajem sięgającym dawnej tradycji Celtów, którzy wierzyli, że 31 października duchy zmarłych odwiedzają żyjących. Obchodzone jest jako wigilia uroczystości Wszystkich Świętych.  

    Na uczniów czekały liczne konkursy oraz zabawy.  Dzieci radośnie bawiły się przy ulubionej muzyce. Uczniowie przy pomocy rodziców wykazali się kreatywnością oraz wyobraźnią i nie zawiedli jeśli chodzi o przebranie się.

Taka lekcja tradycji w innych krajach uczy nas otwartości i tolerancji na inne święta.  Nie zapominamy jednak, że w naszym kraju 1 listopada wspominamy zmarłych.