W naszej szkole realizowany jest program „Ratujemy pszczoły”, w ramach którego przeprowadzane są działania mające na celu popularyzację ochrony tych zwierząt oraz zdrowego stylu życia.

14 września 2021 r. przedstawiciele klas II, III i VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w warsztatach pszczelarskich zorganizowanych przez Śląski Ogród Botaniczny, oddział w Radzionkowie. W trakcie zajęć uczniowie poznali rodzaje pszczół i ich cykl życia, w jaki sposób wytwarzany jest miód oraz inne produkty pszczele. Mieli również okazję zobaczyć wnętrze ula. W trakcie warsztatów uczestnicy odwiedzili ogród oraz podeszli pod ule znajdujące się na jego terenie. Każdy uczestnik na koniec wykonał swoją własną pszczołę jako pamiątkę pobytu w ogrodzie.