6 września społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz poznawanie wybitnych dzieł literatury polskiej.

W tym roku klasy 7. i 8. na lekcjach języka polskiego miały okazję wysłuchać fragmentów „Moralności pani Dulskiej” w wykonaniu nauczycieli i dyrekcji naszej szkoły oraz obejrzeć kilka wybranych scen ze spektaklu z 2013 roku zrealizowanego przez Teatr Telewizji. Obcowanie z tekstem i sztuką poprzedzone było wstępem, dzięki któremu uczniowie poznali krótką historię Narodowego Czytania.

Podczas drugiej prezentacji multimedialnej przybliżona została im postać i twórczość Gabrieli Zapolskiej, jak również charakterystyka bohaterów streszczająca treść dramatu.