Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 wzięli udział w Regionalnym Konkursie „Zagłębie Dąbrowskie – Moja Mała Ojczyzna” o Puchar Prezydentów Miast Sosnowca i Dąbrowy Górniczej oraz Burmistrza Miasta Czeladzi. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez: Senator RP p. Joannę Sekułę, Posła na Sejm RP p. Mateusza Bochenka, Prezydentów Miast Sosnowca i Dąbrowy Górniczej oraz Burmistrza Miasta Czeladzi.

W tym roku konkurs zorganizowały trzy szkoły: SP nr 3 z Czeladzi, SP nr 20 z Dąbrowy Górniczej oraz SP nr 27 z Sosnowca. Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycją i historią regionu. Konkurs był trzy etapowy dla dwóch trzyosobowych grup z każdej szkoły: I-III oraz IV-VIII.

W I etapie uczniowie klas I – III przygotowali pracę plastyczną na temat „Czy widziałeś? Obiekt wart odwiedzenia, zobaczenia moim mieście”. Natomiast uczniowie klas IV-VIII przygotowali pracę plastyczną przestrzenną pt. „Znasz? Obiekt wart polecenia w moim mieście”. W galerii można obejrzeć pracę wykonaną przez grupę starszych uczniów – przestrzenny zamek będziński. W II etapie literacko-dziennikarskim uczniowie klas I-III ułożyli rymowankę pt.

„Moje Miasto”

Będzin to miasto, w którym mieszkamy

Wiele atrakcji w tym mieście mamy.

Jest zamek, pałac, Góra Dorotka,

Na miejskiej plaży możemy się spotkać.

Bulwary nad Przemszą, parki, podziemia,

To miejsca przy których już nudy nie ma.

Więc nie trać czasu i przyjdź do nas,

a o tym co czytasz, sam się przekonasz.

Uczniowie klas IV-VIII przeprowadzili wywiad ze znaną osobistością miasta – Posłem na Sejm RP p. Rafałem Adamczykiem.

W obu grupach wiekowych uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce przechodząc tym samym do trzeciego – finałowego „multimedialnego” etapu.

Ostatnim zadaniem było nakręcenie filmiku edukacyjnego „Spacer po moim mieście”. Nad całością prac czuwało troje nauczycieli: p. P. Haja-Stasiak, p. A. Kłosonoga-Łój oraz p. A. Palimąka. Poniżej zamieszczamy prace uczniów i serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmiku.