„Dom, w którym jest książka, jest przybytkiem słońca”.

Kornel Makuszyński

 

            Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest corocznie 23 kwietnia. Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego dnia. Uczniowie wszystkich klas, pod kierunkiem wychowawców, nauczycieli języka polskiego przygotowali wiele atrakcyjnych działań, mających na celu promocję czytelnictwa. Przebrali się za  ulubioną postać literacką, w formie krótkiego filmu, rysunku, plakatu lub tekstu przygotowali reklamę ulubionej książki, wykonali własny projekt okładki i zakładek do książek. Uczniowie zaprezentowali również swoje zdjęcia z ulubionymi książkami oraz autorami książek, z którymi mieli okazję się spotkać. Poprzez liczne działania uczniowie i nauczyciele wykazali, że KSIĄŻKA to źródło nieprzebranej kreatywności i wiedzy.